Portugál Magyar Meccs – Portugal Magyar Meccs

A csapat hétfőn Kaposvárott az olimpiai ezüstérmes franciák ellen folytatja a sorozatot. Férfi kosárlabda vb-selejtező E-csoport, 1. forduló: Portugália-Magyarország 75-81 (15-20, 18-18, 16-23, 26-20). A portugál válogatott legjobb dobói: Borovnjak 16, Brito 15. A magyar válogatott legjobb dobói: Perl 19, Vojvoda 17. A magyar csapat november 29-én, hétfőn 18 órától Franciaország ellen Kaposvárott lép pályára. Ne maradjon le az ORIGO cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail címét és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.

A magyar-portugál meccs képekben | M4 Sport

Talán olyan simán nem, mint 1973. május 6-án Szombathelyen, amikor az Európa-bajnoki selejtezőkön a magyar nemzeti csapat 115-46-ra nyert a portugálok ellen. A portugál férfi kosárlabda-válogatott történetének ez volt a legsúlyosabb veresége. A magyar válogatott érkezik a meccsre Forrás: Fiba Helyi idő szerint 18 órakor vette tehát kezdetét a mérkőzés. Miguel Queiroz szép tempóval a portugál csapatnak szerzett vezetést, ezt Keller Ákos egyenlítette ki, majd Váradi Benedek kosarával már mi vezettünk. 4-4 után egy Vojvoda-Keller összjátékot követően gyönyörű "berepülős" érkezéssel Keller szerzett kosarat. Fokozatosan és gyors lerohanó támadásokkal mentünk előre, s amikor a magyar válogatott már 10-4-re vezetett, a portugálok edzője kénytelen volt időt kérni. Ez csak időlegesen hatott, mert a figurákat szinte tökéletesen játszó magyarok tetszés szerint szerezték a kosarakat, s ezek közül nem egy nagyon látványosra sikeredett. Tízpontos magyar vezetésnél a portugál kapitány hokis módra sort cserélt, mert négy játékosát is lehozta, s négy másikat küldött a helyére.

Sokszor nehéz körülmények között élő tehetséges fiatalok számára kívánunk veletek közösen rendszeres tájékozódási lehetőséget biztosítani. Keressük azokat a támogatókat, Lámpásokat, akik fontosnak tartják a jövő nemzedékének elvinni a fényt. A Lámpás programban támogatásoddal egy éven keresztül biztosítod a hvg360 kedvezményes előfizetését egy arra érdemes fiatal számára.

A portugálok nem adták fel, megint visszajöttek 10 pontra, Pór Péter pedig időkéréssel nyúlt bele a meccsbe. Filipovity Márkó remek betörését csak szabálytalanul tudták megállítani, ráadásul a labda is beesett, így 61-46-nál újra 15 pont volt a magyarok előnye. Az utolsó szüntere 61-49-es vezetéssel mentünk, azaz elvileg a negyedik negyedben már nem lehetett semmi gond. Vojvoda Dávid (a labdával) remekül játszott a harmadik negyedben Forrás: Fiba Keller a negyedik negyedben is repült és zsákolt - úgy látszik, nagyon szerette ezt a figurát. A hazaiak egyetlen pillanatig nem adták fel, s ezért kemény meccset kellett velük játszani. Öt perccel a vége előtt 11 pont volt a magyarok előnye. Portugália minden támadásánál dobáskényszerben volt már, s ez nagy kapkodást eredményezett, igaz, a mi kisérleteink sem mentek be ekkor. A hatalmas adok-kapokban őrizte tehát előnyét a magyar válogatott. Viszont az is várható volt, hogy egyszer valamelyik portugál tripla beesik. Három perccel a vége előtt ez megtörtént, Joao Grosso 8 pontra hozta fel az övéit (64-72. )

Melyik adon fog menni a magyar portugal meccs?

1/3 anonim válasza: 2016. jún. 22. 19:27 Hasznos számodra ez a válasz? 2/3 anonim válasza: M4 sporton megy mindig, ha nincs ilyened, akkor az M4 sport honlapján lehet nézni. De már vége, 3-3, tovább jutottunk. Gera lőtte az elsőt, levette mellel a lasztit és a levegőből bombázta. Másik kettőt Dzsudzsi rúgta. Portugáloknál Nani 1x rúgott gólt, Christiano Ronaldo 2x. A vége felé már nem volt szusz a csapatokban, akkor már nem sok minden történt. 2016. 20:40 Hasznos számodra ez a válasz? 3/3 macska101 válasza: "Cooking channel" (nemzetkozi zabalas)..... :-))) Nalunk: [link] 2016. 21:14 Hasznos számodra ez a válasz? Kapcsolódó kérdések: Minden jog fenntartva © 2022, GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!

Ez hatott, mert a negyed végére a hazai együttes megfelezte a hátrányát, így a magyarok az első 10 perc után 20-15-re vezettek. Nem játszottunk rosszul, voltak nagyszerű megmozdulásaink, de mindenképpen figyelni kellett arra, hogy a koncentrációnk 100 százalékos legyen. Filipovity Márkó zsákol Portugália ellen Forrás: Fiba Diogo Ventura labdaszerzésével indult a második negyed, ekkor már csak 3 pont volt a mieink előnye. Szerencsére Vojvoda észnél volt és dobott egy kosarat. Pedro Bastos triplával felelt, azaz a hazaiak elkezdték eröltetni a távoli, kinti dobásokat. A hatalmas termetű Ricardo Monteirót nehezen lehetett tartani, Keller mellől dobott kosarat, s a bírók még faultot is láttak. Váradi Benedek kiszorított helyzetből növelte az előnyt, a hazaiak pedig megint kapkodni kezdtek - ez volt a mi szerencsénk. Ezzel a kosárral újra 4 ponttal vezettünk. Ezt az előnyt őrizgettük, hol növeltük, s amikor vége lett a második negyednek 38-33-ra vezetett Magyarország. A számok is azt mutatták, hogy jobban játszott a magyar csapat, mert az első félidőben közel 70 százalékos sikerességgel dobtuk a duplákat, ugyanakkor egyetlen triplánk sem esett be.

Elképesztő meccsen óriási magyar győzelem Portugália ellen

Ugyanakkor a magyarokat több más csapás is érte a portugáliai meccs előtt. Nem sokkal az utazást megelőzően derült ki, hogy a szövetségi kapitány, Sztojan Ivkovics és a Falco játékosa, Golomán György is elkapta a koronavírust. Rosco Allen pedig gyermeke születése miatt nem tudott ezúttal hazautazni Japánból. A nemzeti csapatot Pór Péter vezette a portugálok elleni találkozón és ő fog ülni a kispadon hétfőn, amikor Kaposváron a franciák ellen játszunk a vb-selejtező második fordulójában. A meccs előtt így nézett ki a csarnok Portugáliában Forrás: Fiba A Porto melletti Matosinhosban szerény érdeklődés övezte a két csapat meccsét. A világranglistán 59. helyen álló portugálok ellen a magyar együttes azonban nem mehetett biztosra. Az idegenbeli meccsek mindig nagyon nehezek, s a portugál férfi kosárlabda az utóbbi időben klubszinten már felmutatott néhány jó eredményt. Az ellenfél fizikálisan kiváló csapat, a triplákat is szívesen dobja, éppen ezért nem lehetett őket félvállról venni. Mindenképpen szoros és izgalmas csatában reménykedett a portugál csapat, mi meg abban, hogy simán tudunk nyerni ellenük.

És természetesen a meccs egyik ikonikus pontja sem maradhat ki a repertoárunkból, nevezetesen az, amikor Cristiano Ronaldo hisztirohamot kapott a debreceni származású Dzsudzsák második gólja után. Ezúton is gratulálunk és további sok sikert kívánunk a magyar válogatottnak! Oszd meg a cikket ismerőseiddel! hirdetés

2016. június 23. 13:01 | Szerző: LexiCobain Figylem! Ez a cikk több mint öt éve íródott, a benne szereplő információk a publikálás időpontjában pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek. Tegnap este hat órától játszott a már eddig is sokat bizonyított magyar labdarúgó-válogatott a portugálok ellen. Ugyan a meccset nem nyertük meg (3:3 lett a végeredmény), ám ez is elég volt az internetezőknek ahhoz, hogy elárasszák a közösségi oldalakat a meccsel kapcsolatosan született mémekkel. hirdetés Hihetetlenül izgalmas este volt a tegnapi, hiszen amellett, hogy egy gólokban gazdag meccsnek lehettünk a szemtanúi, Magyarország csoportelsőként jutott tovább a nyolcaddöntőbe, ahol ismét bizonyíthatja rátermettségét, felkészültségét és hihetetlen összetartását. A siker természetesen az egész országot lázban tartja, így elhoztuk nektek a megmérettetéssel és úgy általában az EB-vel kapcsolatban született legjobb mémeket. Fotó: Facebook / Simon Adrián Fotó: Facebook / Hanga Ben Fotó: Facebook / Kovács Attila Fotó: Facebook / Szomszédok Forever Fotó: Visszakövethetetlen szerző műve Fotó: Facebook / Trollfoci Fotó: bleacher report Fotó: Fotó: Facebook / Nemzeti Sport Fotó: cehaeries A fentieken túl természetesen nem mehetünk el Hajdú B. István Dzsudzsák Balázsról írt verse mellett sem, melyet József Attila Altató című költeményének példájára írt meg a mérkőzés után.