Magyarok Programja Az Olimpián – A Magyarok Részletes Programja A Pekingi Téli Olimpián - Infostart.Hu

Az olimpia programja: (magyar idő szerint) február 10. 11. 00-13. 50, 1500 m férfiak döntő, nők 500 m előfutam és 3000 m váltó elődöntő február 13. 30 500 m nők döntő, férfiak 1000 m előfutam és 5000 m váltó elődöntő február 16. 11:00-13:55 nők 1500m, férfiak 1000m döntők február 20. 11:00-13:00 nők 1000 m előfutam, férfiak 500 m előfutam, nők 3000 m váltó, döntő február 22. 45 férfiak 500m, nők 1000m, férfiak 5000 m váltó döntők Egy kis esélylatolgatás A 2018-as olimpiára nagy várakozással tekint a magyar közvélemény. Rövidpályás gyorskorcsolyázóink Bánhidi Ákos és Zhang Jing edzők irányításával a szocsi olimpia után sorra hozták az érmes sikeret. Liu Shaolin Sándor 500m-en szerzett világbajnoki címet, öccse a junior világbajnokságon minden távon és összetettben is világbajnok lett. 2017-ben a világbajnokságon a női váltó ezüst-, a férfi váltó a bronzérmet szerezte meg. Ebben a sportágban nehéz az esélylatolgatás, hiszen csak egy kis hiba, és máris oda a jobb helyezések megszerzése. Az alábbi ranglistákból is látható, hogy hazai jégen a nézőktől is támogatott Korea szinte minden távon éremesélyes.. A férfiaknál a kínaiak, kanadaiak, hollandok és természetesen a magyarok, elsősorban a két Liu-testvér jóvoltából szólhat bele az érmek sorsába.

Magyarok programja az olimpian

Ezután legközelebb 2006-ban, Torinóban indultak a magyarok, nem is akármilyen eredménnyel, hiszen 1500m-en Huszár Erika a negyedik, Knoch Viktor az ötödik helyen végzett. Huszár Erika a következő olimpián is a pontszerző, 5. helyen ért a célba 1500m-en és a női 3000m váltó Darázs Rózsa, Heidum Bernadett, Huszár Erika, Keszler Andrea összeállításban szintén 5. lett. Szocsiban ismét a női váltó, Darázs Rózsa, Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Kónya Zsófia, Lajtos Szandra szerezte meg a 6. helyezést. Eddig 8 férfi és 9 női sportolónk indult az olimpián: Közülük is kiemelkedik Knoch Viktor, aki Phjongcshangban már a negyedik olimpiai részvételére készül. A hölgyek rangidőse Heidum Bernadett, aki harmadik alkalommal szerepelhet a téli játékokon.

A magyarok részletes programja a pekingi téli olimpián - Infostart.hu

magyarok programja az olimpián 2018

Lőrincz Viktor az aranyért birkózik – a magyarok szerdai programja az olimpián - Infostart.hu

• Ez történt az olimpia 12. napján
  • Nagy ervin szinkron wife
  • Magyarok programja az olimpián
  • Lineáris függvény feladatok

Teljes film

A döntőért küzdenek férfi vízilabdázóink, ahogyan a fináléig lapátolnának kajakos és kenus egységeink is. Gulyás Michelle és Kovács Sarolta a vívás után feljebb kapaszkodna a mezőnyben, akár az éremig. Bemutatkozik az ötkarikás játékokon Pigniczki Fanni, Muszukajev Iszmail és Hárspataki Gábor. A magyar női vízilabda-válogatott csütörtöki vesztes elődöntőjét követően pénteken a férficsapat a görögökkel játszik a fináléba kerülésért a tokiói olimpián, ahol a férfi és a női kajaknégyesek is megkezdik szereplésüket. Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese a görögök elleni 10-9-es vereséggel kezdte a tornát másfél héttel ezelőtt, azt követően mindkét gárda négy győzelem mellett egyszer játszott döntetlent, még a csoportkörben az olaszokkal. Öttusában a női versenyszámban osztanak érmeket pénteken, csütörtökön Gulyás Michelle és Kovács Sarolta – egyaránt 20 győzelemmel és 15 vereséggel – a 36 fős mezőny első felében, a bő élcsoportban zárta a körvívást: 220 pontjukkal négy további társukkal holtversenyben a hatodik helyen várják a folytatást.